KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14257058
nr 1425 7058
Birger Welander
(f. 1916), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Uppsala från söder". Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 42x63 cm
Birger Welander, svensk målare född 1916.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 18 oktober 2021
kl 20:49:28
100 kr
150 kr
250 kr